Preventivní akce "Nehodou to začíná" v kině Aero 7.12.

Ve středu 7.12. jsme se se studenty vydali na vzdělávací a preventivní akci "Nehodou to začíná", která se konala v kině Aero. Během jeden a půl hodiny dlouhého programu se studenti dozvěděli, jak důležité je dodržování pravidel bezpečnosti na silnicích, ať už v roli řidiče, tak i spolujezdce. Simulace studentům ukázaly, co se děje při srážce vozidel s nepřipásaným lidským tělem. Zdůrazněna byla vysoká nebezpečnost byť i malého množství alkoholu za volantem - prodloužení reakčního času o pouhé půl sekundy se snadno může stát rozdílem mezi životem a smrtí.

Mluvilo se ale i o nebezpečném vlivu prášků na spaní či povzbuzujících drog na řízení, a samozřejmě o důsledcích nedostatku spánku jako takového.

Opomenuto pak nemohlo být ani používání telefonu za volantem a nehody, ke kterým vede.

Pořadem provázel moderátor Jiří Doležal, který dával slovo odborníkům na různé aspekty dopravní bezpečnosti.

Na závěr si pak studenti také mohli vyzkoušet (naštěstí jen simulovaně), jaké to je být bez přípravy přítomen dopravní nehodě, a jak těžké, ale strašně důležité, je vystoupit z davu a poskytnout včas pomoc. Při této příležitosti zazářila jedna ze studentek z prvního ročníku naší školy, která se na pódium odhodlala jako úplně první.

Po skončení akce jsme se se studenty vrátili do školy na zbytek vyučování.

© GAPE, 2020. Programmed by VV Studio.