Exkurze do tiskárny SVOBODA Press

Studenti 3. ročníku navštívili za pedagogického dozoru Ing. Ivana Janovského 11. 6. 2021 největší tiskárnu s ofsetovými rotačkami v České republice SVOBODA PRESS v Praze Malešicích.

Hlavní výrobní technologií je v současnosti ofsetový vysokonákladový tisk na 6 moderních rotačních ofsetových strojích včetně dokončující zpracování V1 a V2. Tisknou zde katalogy, celobarevné časopisy, letáky, prospekty a další reklamní tiskoviny pro český a zahraniční trh. Provozem velkoformátových ofsetových kotoučových strojů provázel žáky pan Honzl.

Viděli nejen automatizovanou linku na výrobu tiskových desek technologií CtP, ale i supermoderní velkoformátové tiskové stroje. Dostali jsme se i do bezprostřední blízkosti rotačky za protihlukovou stěnu a mohli tak "nasát" atmosféru tiskového stroje při plném výkonu. Viděli jste tisknout rychlostí 19 časopisů za vteřinu? Zajímavý byl i výstup do horního patra kotoučového stroje a pozorovat funkci skládacího aparátu. Už také víme, proč tiskaři ztrácí sluch. Je dobré nosit chrániče sluchu. Viděli jsme i plně robotické zpracování vytištěné produkce.

© GAPE, 2020. Programmed by VV Studio.